Szybki zwrot podatku

W życiu są dwie pewne rzeczy. Pierwszą z nich skutecznie zajmuje się branża funeralna wobec tego nie będziemy tego tematu tutaj rozwijać. Zajmiemy się zatem podatkami. W całej Unii Europejskiej a więc i w Polsce jest ich dość dużo. Trzeba je niestety płacić niemal od wszystkiego – wody, żywności a nawet samochodów czy powietrza. Tak, to bez wątpienia najlepsze źródło dochodów kolejnych rządów. Można się również pokusić o ich podział na pośrednie i bezpośrednie, my jednak zajmijmy się nieco innym ich aspektem. Otóż w swoje wielkoduszności zarządzający pozwalają cześć podatków sobie zatrzymać lub jak kto woli zwrócić. Szeroko znane są zarówno zwrot podatku PIT jak też TAX Free. Generalnie jednak przeciętnego obywatel interesują dwie kwestie:

Zwrot podatku kiedy?

Zwrot podatku ile?

Na oba te pytania najlepiej wydaje się znać odpowiedź księgowa z urzędu skarbowego. Tam przecież udajemy się realnie lub wirtualnie złożyć swoje zeznania. Czasami zdarzają się inne aspekty, które interesują nas w kwestii nadpłaconego podatku.

Zwrot podatku PIT: ile i kiedy?

Oba te pytania mają dość proste odpowiedzi. Zwrot podatku jest uzależniony ściśle od terminu złożenia deklaracji, skali trudności z jaką urzędnik musi się zmierzyć przy jego analizie (im więcej źródeł dochodu tym więcej aspektów do kontroli) oraz ewentualnych błędów. Podatnik w Polsce ma wpływ na dwie składowe. Zamiast czekać do kwietnia deklarację można złożyć wcześniej, na samym początku roku. I szybciej i mniejszy ruch w urzędzie i obowiązek z głowy. Co doZwrot podatku PIT wyeliminowania błędów sprawa jest jeszcze prostsza. Najłatwiej powierzyć sporządzenie deklaracji PIT-37 (czy każdej innej) fachowcowi. Księgowa szybko upora się z dokumentami a prawdopodobieństwo pomyłki jest bardzo niskie. Dodatkowo warto dodać, że biuro rachunkowe musi mieć w Polsce ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej co dodatkowo zabezpiecza zleceniodawcę. Podobnie jak w przypadku samodzielnego wypełniania deklaracji wskazane jest tu działanie na początku roku. Przede wszystkim należy mieć na uwadze fakt, że im bliżej ostatniego terminu składania deklaracji tym ruch w biurach rachunkowych większy i co za tym idzie ceny wyższe. Co do tych ostatnich to są dość wyrównane w skali kraju i jak podaje porównywarka biur rachunkowych ZaufanaKsiegowa.pl zazwyczaj mieszczą się w przedziale od 20 do 40 złotych za deklarację.

Zwrot podatku z zagranicy?

Wielu Polaków wykonuje na co dzień praca za granicą i na miejscu (czasami) rozlicza się z fiskusem. Dobrym przykładem jest zwrot podatku z Holandii. Wielu z naszych rodaków powracając do Kraju z emigracji chce rozliczyć zwrot podatku. Podobnie jest z innymi krajami: Niemcy, Wielka Brytania, Belgia. Nie jest to proste. Dla przykładu z jednym z wojewódzkich miast zajmuje się tym tylko trzy księgowe w jednym biurze rachunkowym. Jak sobie poradzić zatem w takiej sytuacji. Trzeba użyć wyszukiwarki księgowych ZaufanaKsiegowa.pl Można tam łatwo znaleźć odpowiednie biuro rachunkowe zajmujące się sporządzaniem deklaracji do zwrotu podatku. Każda księgowa posiada na tej witrynie indywidualny profil z prostą możliwością kontaktu poprzez formularz ukryty pod kopertą z lewej strony ekranu. Dla preferujących kontakt werbalny jest adres biura rachunkowego a także numer telefonu.