Kwestię wyliczenia przedsiębiorcy składek do ZUS najlepiej powierz swojej księgowej. Jeżeli jednak do tej pory sam starałeś się rozwiązać ta kwestię i miewałeś problemy, to w związku z tym najlepiej wyszukaj biuro rachunkowe które profesjonalnie zajmie się rozliczeniem zmieniających się składek Twoich oraz pracowników.

Przedsiębiorco jeżeli dokonałeś już trafnego wyboru i podpisałeś umowę z biurem księgowym, nie musisz się już martwić o właściwe wyliczanie składek do ZUS. Biuro pomoże ci również przy kontroli Fiskusa, tak aby wszystko w dokumentacji się zgadzało.

Jak sprawdzić składki w ZUS? Online!

Celem jednak weryfikacji twoich danych w ZUS, składek, wpłat, wyliczania emerytury itp. została stworzona Platforma Usług Elektronicznych. Po dokonaniu rejestracji na tej stronie  otrzymasz swój indywidualne login i hasło i dopiero po autoryzacji osobiście w oddziale ZUS będziesz mógł korzystać ze swojego konta. Na tej dedykowanej stronie nie tylko księgowa Łódź odnajdzie historię swoich składek ale każdy, również i Ty będziesz mógł  umówić się na wizytę do oddziału ZUS oraz śledzić przebieg zleconej przez twoją księgową sprawy. Czyżby nareszcie do państwowego ubezpieczyciela zawitał XXI wiek?

Od czego zacząć?

Rejestracja w PUE z pewnością ułatwi Twojej księgowej monitorowanie wielu spraw zleconych do ZUS. Poza tym sam możesz dzięki temu narzędziu sprawdzić… czy księgowa wprowadziła wszystko ok.