Kwestię wyliczenia przedsiębiorcy składek do ZUS najlepiej powierz swojej księgowej. Jeżeli jednak do tej pory sam starałeś się rozwiązać ta kwestię i miałeś problemy, w związku z tym najlepiej wyszukaj biuro rachunkowe które profesjonalnie zajmie się rozliczeniem często zmieniających się składek Twoich oraz pracowników.

Przedsiębiorco jeżeli dokonałeś już trafnego wyboru i podpisałeś umowę z biurem księgowym, nie musisz się już martwić o właściwe wyliczanie składek do ZUS. Biuro pomoże ci również przy kontroli Fiskusa, by wszystko w dokumentacji się zgadzało.

Celem jednak weryfikacji twoich danych w ZUS, składek, wpłat, wyliczania emerytury itp. została stworzona Platforma Usług Elektronicznych. Po dokonaniu rejestracji na tej stronie  otrzymasz swój indywidualne login i hasło i dopiero po autoryzacji osobiście w oddziale ZUS będziesz mógł korzystać ze swojego konta. Na tej dedykowanej stronie nie tylko księgowa Łódź odnajdzie historię swoich składek ale każdy również i Ty będziesz mógł również umówić się na wizytę do oddziału ZUS oraz śledzić przebieg zleconej przez twoją księgową sprawy.

Rejestracja w PUE z pewnością ułatwi Twojej księgowej monitorowanie wielu spraw zleconych do ZUS.