Jeśli planujesz założyć działalność gospodarczą lub jesteś niezadowolony z usług dotychczasowej księgowej to teraz jest idealny czas na działanie.  Jak? To bardzo proste – sprawnie wyszukasz odpowiednie biuro rachunkowe np.: dzięki zaawansowanej wyszukiwarce księgowych ZaufanaKsiegowa.pl Na tej stronie łatwo znajdziesz biura rachunkowe które zajmą się fachowym rozliczaniem Twojej działalności; księgowe które posiadają liczne certyfikaty, referencje czy opinie innych użytkowników.

Warto pamiętać, że ostatecznie to na właścicielu firmy ciąży odpowiedzialność za rozliczenie przed Urzędem Skarbowym czy ZUS-em, pomimo posiadania przez księgową pełnomocnictw do reprezentacji przed urzędami. Dlatego warto dokonując wyboru księgowej powierzyć ją profesjonalistom których łatwo odnajdziesz na portalu www.ZaufanaKsiegowa.pl

Księgowa jest jednym z najważniejszych pracowników w przedsiębiorstwie, dlatego warto w nią zainwestować. Dzięki niej będziesz na bieżąco np. w ilości odprowadzonych składek ZUS, czy terminach rozliczeń.

Jeżeli zdecydowałeś się już na zmianę biura rachunkowego, najlepiej tego dokonać pod koniec danego okresu rozliczeniowego, należy również pamiętać by nowe biuro księgowe miało czas na weryfikację dokumentów rozliczanych przez poprzednią księgową. Po rozwiązaniu umowy z danym biurem należy komplet dokumentów przekazać wybranej księgowej chociażby: faktury, wyciągi, potwierdzenia wpłat, potwierdzenia ZUS czy inne dokumenty księgowe.

Kwestię odwołania dotychczasowych pełnomocnictw i zgłoszenia nowych najlepiej powierzyć już swojej zaufanej księgowej (wszystkie formalności na druku CEIDG-1).

Czym się kierować przy wyborze księgowego?

Biuro rachunkowe powinno przede wszystkim:

  • posiadać liczne certyfikaty
  • posiadać ubezpieczenie OC od prowadzonych usług księgowych
  • świadczyć liczne interesujące nas usługi np.: dojazd do klienta, dostęp do dokumentów
  • posiadać referencje innych przedsiębiorców